A „Fogorvostudomány” didaktikai és tudományos kutatási feladatot lát el a hallgatói képzés területén, és a fogorvoslással kapcsolatos európai követelményekhez igazodó, a társadalom valós igényeihez és az oktatás jelenlegi prioritásaihoz pragmatikusan igazodó, formatív, modern, tanulásközpontú oktatás előmozdításából áll.
A fogorvosi képzés a következő fő célokat tűzi ki:
- a hallgatók alapképzése a szakmához, annak érdekében, hogy elsajátítsák a fogorvosként való gyakorláshoz szükséges készségeket;
- a hallgatók folyamatos képzése, rendszeres képzési/továbbképző programok, mesterképzések révén;
- tudományos kutatás, mind elméleti, mind alkalmazott, az orvostudományok területén, összhangban az oktatási folyamat javításának igényeivel, valamint az orvosi oktatás nemzeti és európai szintű oktatási normáival és fejlesztési kilátásaival.
A marosvásárhelyi „Dimitrie Cantemir” Egyetem fogorvosi programja 2017-ben jött létre. A tanulmányi programot a 615/2017. számú kormányrendelet engedélyezte, és feladata az e területen dolgozó szakemberek képzése.
A Fogorvostudományi Kar megalapításának gondolatát egyrészt városunk régi kulturális-tudományos hagyományai, másrészt a „Dimitrie Cantemir” Fogtechnikai Posztgraduális Iskola 1992 óta létező intézménye határozta meg, amely később általános orvosi asszisztensek és gyógyszerészi ápolók képzésére kapott engedélyt.
A Kar erős anyagi bázissal rendelkezik, a tanulmányok teljes ciklusához szükséges laboratóriumok és gyakorlóterek rendelkezésre állnak, és értékes oktatói gárdával rendelkezik. A következő szakaszban a beruházási célok között szerepel többek között egy fogászati klinika építése a „Dimitrie Cantemir” kampuszon.