A marosvásárhelyi Dimitrie Cantemir Egyetem az első magánegyetem Erdélyben és a második Romániában, 1991-ben alapították és a 2005. évi 136. sz. törvénnyel akkreditált magánegyetemként működik.
Az egyetemen zajló oktatás minőségének intézményi kiértékelését egy külföldi ügynökség végzi
» » » AHPGS – Accreditation Agency in Health and Social Sciences / Akkreditierungs – Agentur im Bereich Gesundheit und Soziales din Germania ↵
A Dimitrie Cantemir Egyetem (CDE – UDC) minőségi oktatást nyújt, felsőfokú alapképzési tanfolyamokat az egyetemi hallgató népes közösségének, támogató és védő környezetben. Célunk jobbá, erősebbé lenni, kiemelkedni az általunk felkarolt oktatás, kutatás és értékek révén.
A UDC a legmagasabb színvonalú tanulmányi infrastruktúrát kínálja hallgatóinak, elősegíti az oktatás, valamint az elméleti és gyakorlati felkészítés optimális szintjének elérését, utóbbi tevékenység szakosodott intézményekben történik, egyezmény alapján.
KÖNYVTÁR
Románia kevés olyan magánegyeteme közé tartozik, amely saját campusszal rendelkezik, a DCE könyvtára 34.000-nél is több kötetet kínál hallgatóinak, modern olvasóteremmel. Az összes diák hozzáférhet az egyetem teljes adatbázisához.
AKADÉMIAI SZEMÉLYZET
A több, mint 60 teljes munkaidejű pedagógus (egyetemi tanárok, társult tanárok, előadók és tanár-asszisztensek) magas szakmai és pedagógiai képzéssel rendelkezik, interaktív módszereket és új technológiákat használnak tevékenységük során.
Lenyűgözően nagyszámú könyv, tankönyv és kutatási cikk szerzőiként és társszerzőiként, oktatóink gondoskodnak a hallgatóknak szükséges tanulmányi anyagról, amelyet országos és nemzetközi elismerésnek örvendő kiadóknál, folyóiratokban és hírlapokban jelennek meg.
NEMZETKÖZI KAPCSOLATOK A DCE-EN
A DCE elkötelezett az európai oktatási standardok teljesítésében. Ez irányban, a DCE egyik alapvető célkitűzése az akadémiai tevékenységének nemzetközivé tétele, elősegítve és kiterjesztve a transznacionális együttműködést, főleg az európai felsőoktatási intézményekkel, ezek hallgatóival és személyzetével, annak érdekében, hogy „európai dimenziót” érjen el az Erasmus tevékenységek és az élethosszig tartó tanulási programba foglalt egyéb akciók révén.
Az LLP által kínált és az Európai Bizottság által népszerűsített európai egyetemközi együttműködés, főleg az Erasmus program, kiváló lehetőséget jelent a DCE integrálására az európai felsőoktatás világába.
Ez irányban, egyetemünk általános stratégiája és célkitűzései a következők:
– ezentúl is zászlónkra tűzzük a modern oktatást és képzést, a legújabb tudományos és technikai vívmányok alapján, folyamatosan javítva a minőségbiztosítást;
– az Erasmus program célkitűzéseinek előmozdítása és megvalósítása, valamint az élethosszig tartó tanulási programban kitűzött célok teljesítése;
– az egyetemünk és a partneregyetemek között már meglévő kétoldalú egyezmények számának megszilárdítása.