Annak ellenére, hogy hazánkban fiatal fakultásnak számít, a Földrajzi Kar országosan elismert, erőteljes tevékenységet fejt ki a kutatás és oktatás minden irányában.
Az elmúlt években több lett a kar hallgatója és így nőtt a kar fontossága is az egyetemen belül. A romániai felsőoktatás módosulásai nyomán a tanszék új politikát alkalmazott az új didaktikai módszerek gyakorlatba ültetésében és a szakmai gyakorlatra helyezte a hangsúlyt.
Kiemelt figyelmet szenteltünk a didaktikai és műszaki felszereltség jobbítására is, a versenyképes oktatás és kutatás megvalósítása érdekében.
A hallgatók diákszervezetekben is folytatják tevékenységüket, amelyek kiegészítik az oktatást (turizmus kör). Megismerhetik Románia természeti és antropogén erőforrásait, az olyan kiemelkedő turisztikai úticélokat, mint a Duna Delta, a Prahova-völgye, a Kárpátok, Máramaros, a moldvai kolostorok.
A gyakorlati ismeretek elsajátításának megkönnyítése érdekében a fakultás olyan sajátos felszereléseket kapott, mint például a fizikai földrajz, térképészet, távérzékelés és GIS laboratóriumok, humán földrajz és turizmusföldrajz kabinetek, kísérleti meteorológiai állomás.
A földrajzi folyamatok és jelenségek multidiszciplináris megközelítése (földrajzi, szociális és gazdasági) komplex perspektívát nyújt a tanulmányi területre.