– Lehetőség arra, hogy bíró (bíró vagy ügyész), ügyvéd, közjegyző, közvetítő, jogi tanácsadó, szellemi tulajdonjogi tanácsadó, bírósági végrehajtó, köztisztviselő, európai köztisztviselő stb. legyél;
– Barátságos légkör és rugalmasság;
– Fiatal és hozzáértő tanárok, akik egyben jogászok, a területük specialistái is;
– A kétéves tanulmányok egy év alatt történő elvégzésének lehetősége;
– Ösztöndíjak az arra érdemes hallgatók számára;
– A 21. század igényeihez igazított alkalmazott kurzusok;
– Szakterületi gyakorlat a bíróságokon, ügyvédi irodákban, közjegyzőknél, bírósági végrehajtóknál stb;
– Tanulmányi és gyakorlati lehetőségek külföldön.
Egyetemi alapképzési tanulmányok
A „jog” szakirányú nappali tagozatos alapképzést kínálunk, amelynek időtartama 4 év.
Az európai jogi karokon az alapképzés időtartama 4 év, mivel ennél rövidebb idő alatt még általános szinten sem lehet minőségi jogi képzést nyújtani. Ez az egyik kivétel azon szabály alól, amely szerint az alapképzés (Bologna I. ciklus) 3 évig tart, az orvosi vagy építészeti tanulmányok mellett. Ezzel szemben a mesterképzés (Bologna II. ciklus) csak 1 évig tart, mivel a szakosodás alapjait már lerakták.
A jogi karra (4 év, nappali tagozat) akkor jelentkezhetsz, ha (legalább) érettségizett vagy, és érettségi bizonyítvánnyal rendelkezel.
Ha már rendelkezel más területen szerzett diplomával, akkor is tanulhatsz jogi alapképzésben, hogy kiegészítsd tanulmányaidat, amely új szakmai és szellemi horizontokat nyithat.
Arra is van lehetőséged, hogy két évet egy év alatt végezz, ha az első évben nagyon jó tanulmányi eredményt értél el, és mindössze három év egyetemi tanulmányok után szeretnéd megszerezni a jogász alapkézési oklevelet.
Mesteri tanulmányok
Ha szeretnéd elmélyíteni jogi ismereteidet és magasabb szintű szakosodást szeretnél, jelentkezhetsz a „Jogi eljárások és szabadfoglalkozásúak” című egyéves mesterképzésre, amely nappali tagozatos kurzusokat foglal magában, de a már gyakorló hallgatókhoz igazított órarenddel (az oktatási tevékenységek délután zajlanak).
A tanulmányi programra való beiratkozás feltétele, hogy már alapképzési oklevéllel rendelkezz.
Nemzetközi kapcsolatok
Erasmus mobilitás
A jogi kar hallgatóinak, mesterszakos hallgatóinak és oktatóinak lehetősége van arra, hogy az Erasmus+ program keretében bővítsék szakmai és kulturális horizontjukat. Részletek itt >>>
Nemzetközi együttműködések
Az évek során a jogi kar számos nemzetközi részvételű rendezvényt szervezett, amelyeken az ország és a külföldi közélet kiemelkedő személyiségei tiszteltek meg bennünket jelenlétükkel, akik közül csak néhányat említünk:
– Őexcellenciája, François Farah úr, az ENSZ Népesedési Alapjának romániai képviselője és az ENSZ romániai biztonsági ügyekért felelős képviselője;
– Dr. David Silvera professzor, az Izraeli Mediátorok Szövetségének elnöke;
– Aary-Tamas Lajos, az oktatási jogok magyarországi ombudsmanja;
– Anca Elisabeta Ciucă, a Román Közvetítői Tanács elnöke.