Folyamatos fejlődése révén, az egyetem az első karként létrehozott – a Jogi Kar, jogász szakképesítés mellé új egyetemi képesítési szakokat hozott létre:
• Közgazdaságtudományi Kar, két szakiránnyal: Pénzügy-bankügy és kereskedelem, Turizmus és szolgáltatások gazdaságtana.
• Pszichológiai és Neveléstudományi Kar, szakirány: Pszichológia
• Földrajzi Kar, szakiránya: Turizmusföldrajz.
2017. óta a 615/2017-es számú kormányrendelettel a marosvásárhelyi „Dimitrie Cantemir” Egyetemen belül engedélyezték a Fogorvosi Kar és a Balneofiziokinetoterápiás és Orvosi Rehabilitáció Kar létrehozását azzal a feladattal, hogy szakembereket képezzenek ezeken a szakterületeken.
E karok oktató-nevelő, elméleti és alkalmazó-gyakorlati tevékenysége a „Dimitrie Cantemir” Campus helyiségeiben zajlik.
A legmagasabb színvonalon a hallgatók rendelkezésére álló tanulmányi anyagi alapok lehetővé teszik az elméleti oktatás és a gyakorlati képzés optimális elsajátításának szintjét, ez utóbbit olyan profilú intézményekben is teljesíthetik, amelyekkel egyetemünk együttműködési megállapodásokat írt alá: törvényszék, bíróság, bankok, utazási irodák és intézmények, múzeumok, oktatási intézmények stb.
Egyike azon kevés romániai magánegyetemeknek, amelyek saját kampusszal rendelkeznek, egyetemünk a 28 000 kötetes szakkönyvtár mellett – amely folyamatosan bővül – egy 142 férőhelyes olvasótermet is kínál a hallgatóknak.
Az egyetem oktatói személyzete 130 tanárból (professzorok, tanárok, előadók és asszisztensek) áll, akik mind a hallgatóknak nyújtandó tudásuk, mind pedig egyéni pedagógiai teljesítményük tekintetében nagyon jól felkészültek.
Az egyetem több mint 130 professzora több mint 400 könyv és értekezés szerzőjeként vagy társszerzőjeként a „Dimitrie Cantemir” Kiadón keresztül tankönyveket és tantervi segédleteket biztosít a hallgatóknak a négy kar legtöbb szakterületéhez.
Az egyetem sikerét egyrészt az a tény határozza meg, hogy a karain végzettek több mint 90%-a letette a romániai rangos egyetemek alapvizsgáit, másrészt az intézmény külső hatékonysága, amelyet a végzősök azon aránya mutat, akik ma már abban a szakmában dolgoznak, amelyre az egyetem felkészítette őket.